Trojhalí           Minikino Kavárna            Cooltour            Divadlo loutek Ostrava

O festivalu

Unikátní projekt 4 ostravských organizací s jedním cílem. Přinést Ostravákům i přespolním nevšední zážitky z letního kina. Promítání jednotlivých filmů bude vždy doplněno o doprovodné aktivity.

 

Přidanou hodnotou budou např. zajímaví hosté, hudební doprovod k vybraným filmům, kavárničky a další drobná překvapení. Počasím nebudeme limitováni, v případě nepřízně bude na každé promítání připravena i tzv. mokrá varianta.

 

Vstupenky

Pro všechna představení platí jednotná cena vstupenek, a to 50 Kč. Vstupenky se kupují pouze na místě.

 

Promítání

Všechna promítání začínají vždy v daný den ve 21 hod
 

Rozšířili jsme promítání o dalších 5 filmů. Jelikož byly některé materiály tou dobou již v tisku, nestihli jsme je upravit, proto se někde okolo vás možná objeví neaktuální program. Ten úplný aktuální máte ke stažení ZDE můžete si jej stáhnout, případně i vytisknout. Tištěný program bude k dostání na všech promítáních a na partnerských místech.

 

Doprovodný program

Mimo hlavní program festivalu si můžete užít i celou řadu doprovodných akcí a představení, které jsou organizovány jednotlivými partnery festivalu.

 

Program

Kompletní program ke stažení ZDE.

 

pátek 19. 6. 2015

Jízda

Amfiteátr Divadlo Loutek

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

Česko, 1994, 90 min, české znění

 

Svěrákův příběh (na scénáři se podílel s Martinem Dostálem) je takřka průzračný a vychází z velmi obehraných premis. Jedná se o českou road movie, aneb jak praví popisek: Svobodný film o dvou chlapcích, jedné dívce, zeleném kabrioletu a horkých letních hrách. Radek (Radek Pastrňák) a Franta (Jakub Špalek) si na začátku zakoupí zmíněný automobil, trochu svérázným způsobem ho upraví a rozjedou se vstříc volání dálek a dobrodružství. Cestou přiberou trochu vyplašenou a trochu provokující dívku Annu (Anna Geislerová), kterou zpovzdálí sleduje její žárlivý přítel v černém opelu. A pak už jen jedou, užívají si bezstarostné pohody, aniž by tušili, že v souladu s pravidly žánru bude mít jejich uvolněná jízda dost dramatický konec.

 

FLOKBONUS: Minikinoncert kapely G.G. Pump.

 

74%  

středa 24. 6. 2015

Klub rváčů

Amfiteátr Divadlo Loutek

Drama / Thriller

USA / Německo, 1999, 139 min, originální znění s titulky

 

Když nemůžete půl roku usnout, celý okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen. Všechno kolem vás je nedokonalou xeroxovou kopií sebe sama. Chodíte do práce, díváte se na televizi a jste vděčni za to, když občas ztratíte vědomí a nevíte o světě. Lidí s podobnými problémy moc není, ale mladý úspěšný úředník, který si říká Jack, je jedním z nich. Má slušnou práci, vydělává slušné peníze, ale trpí nejtěžší formou nespavosti. Na služební cestě se Jack seznámí s Tylerem Durdenem, který mu nabídne příbytek pod podmínkou, že mu vrazí pořádnou ránu. Tato "výměna názorů" se oběma zalíbí a brzy vznikne první Klub rváčů. Místo, kde můžou mladí muži, znechucení světem, odložit své starosti a stát se na pár minut zvířaty.

 

FLOKBONUS: Promítání naruší skupina teroristů…

 

88% 

pátek 26. 6. 2015

Limonádový Joe

Amfiteátr Divadlo Loutek

Komedie / Muzikál / Western / Dobrodružný

Československo, 1964, 95 min, v českém znění

 

V Trigger Whisky Saloonu, který stojí v malém městečku Stetson City kdesi na Divokém západě, se strhne rvačka. Majitel podniku Doug Badman uklidní rozvášněné pistolníky vystoupením "famósní arizonské pěnice" Tornado Lou, která zazpívá píseň o šampiónu svého srdce. Ve chvíli, kdy se pistolník Grimpo chystá vypít svého oblíbeného "supercloumáka", objeví se v saloonu pan Goodman s dcerou Winnifred, kteří se snaží pomocí letáků a písně odvrátit pistolníky od pití alkoholických nápojů. Jedinou odpovědí jim jsou urážky.
Tu se však v saloonu objeví sličný kovboj v bělostném oděvu a poručí si sklenici kolalokovy limonády. Potom hravě donutí Grimpa, aby se omluvil půvabné Winifred a než odjede, stačí ještě zlikvidovat bandu bankovních lupičů a probudit v srdcích Winnifred i Tornado Lou hlubokou lásku. Zanedlouho se Trigger Whisky Saloon ocitne na pokraji bankrotu, protože pistolníci popíjejí kolalokovu limonádu v sousedství, kde pan Goodman otevřel nealkoholický bar. Jenže na scéně se objeví Badmanův bratr Horác, padouch známý pod jménem Hogofogo. Ten přetáhne pistolníky zpět k whisky a zmocní se Winnifred. Limonádový Joe vše vidí díky zrcadlení vzduchu, tzv. Fata Morganě, a dívku zachrání. Vyzná jí lásku a pak se vydá zachránit podnik jejího otce před zánikem. Hravě si poradí s pistolníky, ale podlehne zákeřné léčce, kdy je mu ve sklenici kolalokovy limonády podstrčena lihovina. Kdo se však posupně směje, směje se předčasně, protože ani takové drobnosti, jako je dvojitý průstřel srdce, nemohou bělostného hrdinu rozházet.

 

FLOKBONUS: Přijďte si společně zakřičet hlášky z fi lmových hrdinů…

 

86% 

středa 1. 7. 2015

Milenky starého kriminálníka

Amfiteátr Divadlo Loutek

Komedie

Československo, 1927, 106 min, němý film

 

Vlasta Burian se vyprávěním smyšlených historek o vraždách svých milenek pokouší uniknout manželství s energickou Anny Ondrákovou. Rekonstruovanou kopii němé komedie plné honiček a dvojnických scén doprovodí živá hudba.

 

 

 

 

 

 

 

FLOKBONUS: Rekonstruovanou kopii němé komedie plné honiček a dvojnických scén doprovodí živá hudba v podání Jana Kresty z kapely Windy a improvizátory ze skupiny ODVAZ.

 

84% 

pátek 3. 7. 2015

Volný pád

Amfiteátr Divadlo Loutek

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA / Francie / Velká Británie, 1993, 113 min, originální znění s titulky

 

Je 12. června 1991. Za nesnesitelného horka uvízly v dopravní zácpě uprostřed Los Angeles desítky řidičů. Nervozita a napětí houstne, až jednomu z nich povolí nervy. William Foster vystoupí z vozu a se slovy "Jdu domů!" se vydá na cestu z níž, jak se později ukáže, není návratu. V okamžiku, kdy mu arogantní prodavač odmítne vyhovět a rozměnit na telefon, se totiž osobní vzpoura muže nazývaného dále jen D-Fens (defence = angl. obrana) mění v pomstu. Pomstu světu, městu, společnosti, lidem. Baseballovou pálku, jeho první zbraň postupně nahradí nože, puška, samopal. Jeho cesta je stále víc destruktivní, zůstávají za ním trosky a později i mrtví. A přesto jej plně chápete, protože dělá to, co byste často nejraději udělali sami. Po stopách tragického hrdiny se vydává policista Prendergast, který má právě odejít do výslužby. Přestože chápe, co se odehrává ve Fosterově nitru, je přesvědčen, že ho musí zastavit.

 

FLOKBONUS: Úvodem fi lmu Vás provede bratranec z třetího kolene tety nevlastního švagra Michaela Douglase, brněnský psycholog s Americkými předky Mr. RNDr. Springstrong Promenade, Ph.d. (čti Dr. Jaroslav Procházka). Čeká Vás interaktivní přednáška a ukázka
toho jak zvládat stres.

 

85% 

středa 8. 7. 2015

V zajetí rychlosti

Amfiteátr Divadlo Loutek

Dobrodružný / Drama / Sportovní / Životopisný

Nový Zéland / USA, 2005, 121 min, originální znění s titulky

 

Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“

 

FLOKBONUS: Možná přijede i Indian…

 

85% 

pátek 10. 7. 2015

Sama nocí tmou

Amfiteátr Divadlo Loutek

Horor / Romantický / Thriller

USA, 2014, 99 min, originální znění s titulky

 

Po Zkaženém městě, domově pasáků, dealerů a prostitutek, se po nocích toulá mladá osamělá upírka a podle vlastních měřítek nastoluje pořádek. Až nečekané setkání s Perským Jamesem Deanem vytrhne Dívku z její osamělé a smutné rutiny. Mladý muž je totiž snad posledním obyvatelem tohoto města, který si uvědomuje rozdíl mezi dobrem a zlem. Vizuálně výrazný celovečerní debut íránské režisérky Any Lily Amirpour vznikl v americké produkci a vyniká působivou ponurou atmosférou, svérázným humorem i promyšlenými odkazy na symboly západní popkultury. Mluví se o něm jako o prvním íránském upírském westernu a odráží režisérčinu zálibu v brakových žánrech. Výsledkem je chytrý a těžko zařaditelný žánrový mix, který nezapře inspiraci hororovými filmy, westernem, komiksem a íránskou novou vlnou. Slovy režisérky, je to jako kdyby spolu Sergio Leone a David Lynch měli malého íránského rockera a hlídat jim ho přišel Nosferatu.

 

FLOKBONUS: Dražba těch nejhezčích filmových plakátů, které se v Minikině za rok nastřádali.

 

64% 

sobota 11. 7. 2015

Batman začíná

Trojhalí Karolina

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2005, 140 min, originální znění s titulky

 

Film popisuje počátky legendy o tajemném Batmanovi a zjevení Temného rytíře coby síly dobra v Gotham City. Zklamaný dědic továren Bruce Wayne cestuje těsně po úmrtí svých rodičů po světě a hledá způsob, jakým by bojoval s nespravedlností a jak by obrátil strach proti těm, kteří okrádají bázlivé. Po čase se vrací zpět do Gotham City a vzápětí vypouští do světa své druhé já, maskovaného bojovníka Batmana, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu svých technických vymožeností k boji proti zlověstným silám, které ohrožují město...

 

FLOKBONUS: Trojhalí Karolina slaví své první narozeniny svého moderního působení, společně s panem ředitelem sfoukneme svíčku a o obří chutný dort se podělíme se všemi diváky…

 

86% 

pátek 24. 7. 2015

Nedotknutelní

Cooltour

Komedie / Drama / Životopisný

Francie, 2011, 112 min, originální znění s titulky

 

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.

 

FLOKBONUS: Jaké to je být odkázán na invalidní vozík a jaké nástrahy to přináší? To si budete moci před filmem vyzkoušet na vlastní kůži!

 

91% 

pátek 31. 7. 2015

Kulový blesk

Cooltour

Komedie

Československo, 1978, 82 min, české znění

 

Komedie o dvanáctinásobné směně bytů, kterou její organizátor, advokát Radosta, právem nazval Akce kulový blesk. Připravit, zorganizovat a provést výměnu dvanácti bytů je dílo hodné mistra. Tím ovšem dr. Radosta, jehož excelentně ztvárnil Rudolf Hrušínský, také je. Náhlé těžkosti a komplikace řeší s grácií za pochodu a pro jistotu, aby se v den D všechno povedlo, provede malou generální zkoušku, která odhalí mnohé. Objeví se rovněž drobné problémy, způsobené např. svatbou objednanou na nevhodný termín nebo váháním některých účastníků akce. Zmatek, jenž málem zhatí celou operaci, vyvolá noční cvičení, vyhlášené opilým psychologem Knotkem...

 

FLOKBONUS: Nedá si někdo z vás výbornou brazilskou kávu? Speciální odrůda voňavého kofeinového nápoje z jižní Ameriky nesmí u tohoto legendárního filmu chybět.

 

85% 

pátek 7. 8. 2015

Berlin Calling

Cooltour

Komedie / Drama / Hudební

Německo, 2008, 100 min, originální znění s titulky

 

Hlavními postavami příběhu, který se odvíjí ve světě elektronické hudby, je berlínský undergroundový skladatel a DJ Martin (znám pod jménem DJ Ickarus), který je na turné se svou manažerkou a přítelkyní Mathildou. Společně tráví noci po klubech a připravují se k vydání očekávaného alba elektronické hudby. Martinova závislost na drogách se však pro Mathildu stává stále nesnesitelnější. Jednou, když se Martin předávkuje, je odvezen na psychiatrické oddělení. Zde se seznamuje s ostatními pacienty a začíná opět skládat hudbu. Mathilde však mezitím skončí v náruči své bývalé milenky Corinny. Vydání alba se tak odkládá.

 

FLOKBONUS: Nasajte atmosféru Berlína! Elektronické beaty a DJská hudební produkce vás přivítá již při vstupu do letního kina.

 

79% 

středa 12. 8. 2015

FLOK FILM JUKEBOX

Havlíčkovo nábřeží

Tentokrát o filmu rozhodnete právě VY, filmoví diváci.

 

Hlasujte na www.filmjukebox.cz 


Ve film jukeboxu máte na výber ze tří filmů:

 • Zpívání v dešti / Singin´ in the rain (86% - ČSFD.cz)
 • Pražská pětka (76% - ČSFD.cz)
 • Whiplash (86% - ČSFD.cz)
pátek 14. 8. 2015

Nespoutaný Django

Cooltour

Western / Dobrodružný / Drama

USA, 2012, 165 min, originální znění s titulky

 

Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života.

 

FLOKBONUS: Pochlubte se přátelům cestou na Divoký západ! K dispozici bude stylový fotokoutek s westernovými dekoracemi.

 

88% 

pátek 21. 8. 2015

Batman - Temný rytíř

Trojhalí Karolina

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2008, 152 min, originální znění s titulky

 

Akční dobrodružná fantasy v režii Christophera Nolana navazuje na film Batman začíná a Christian Bale si v ní zopakoval roli Batmana/Bruce Waynea v nekončícím boji se zločinem. Wayne v kostýmu netopýřího muže jde spolu s poručíkem Jamesem Gordonem (Gary Oldman) z Gothamské policie po králi zločinců Jokerovi známého podle symbolu - hrací karty s žolíkem - kterou zanechává na místech činu. Vtipálek s prořízlou tváří (Heath Ledger) má tentokrát v plánu Batmanovi dokázat, že slova Gotham a mír nikdy nebudou stát v jedné větě vedle sebe. Na uvolněné místo po bývalém králi místní mafie usedá Sal Maroni (Eric Roberts) a přebírá vládu nad většinou gangů v Gothamu. Na scéně se rovněž objevuje nový státní návladní Harvey Dent (Aaron Eckhart), který by rozdanými kartami (i s žolíkem v balíčku) mohl pořádně zamíchat...

 

FLOKBONUS: Opravdu se máme bát, že se Joker objeví v Trojhalí? Přijde napomoc Batman? Zahlédne Batsignál?

 

90% 

pátek 28. 8. 2015

Batman - Temný rytíř povstal

Trojhalí Karolina

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 2012, 158 min, originální znění s titulky

 

Je tomu již osm let, co se Batman vytratil do noci, čímž se tak z hrdiny změnil v uprchlíka. Tím, že za něj padla vina za smrt Harveyho Denta, obětoval temný rytíř všechno pro to, co společně s komisařem Gordonem považoval za vyšší dobro. A na čas tato lež skutečně zabírala, když byla kriminální aktivita v Gothamu rozdrcena silou Dentova odkazu. 
Všechno se ale mění s příchodem prohnané zlodějky a jejích tajemných zájmů. Avšak ještě daleko nebezpečnější je nástup Banea, maskovaného teroristy, jehož nelítostný plán proti Gothamu vyžene Bruce z jeho dobrovolného exilu. Avšak ani pokud si znovu nasadí svou masku a temnou kápi, nemusí jeho síly proti Baneovi stačit.

 

FLOKBONUS: Zaslechli jsme, že Bane a jeho banda zloduchů chce okupovat Trojhalí a nic netušící diváky… i tady budeme doufat, že Batman zahlédne Batsignál.

 

86% 

sobota 5. 9. 2015

Unbreakable – Western states 100

Trojhalí Karolina

Dokumentární

USA, 2012, 106 min, originální znění s titulky

 

Náhlédnutí pod pokličku jednoho z nejtěžších běžeckých závodů na světě. Jak žijí ultramaratonští běžci, jak se cítí před 160km během v terénu. To vše odhalí dokument Unbreakable – Western states 100.

 

 

 

 

 

FLOKBONUS: Přijďte si vychutnat neuvěřitelný dokument společně se závodníky Ostravského maratonu v předvečer závodu.

 

91% 

sobota 12. 9. 2015

Vítězové a poražení

Trojhalí Karolina

Drama / Sportovní

USA, 1999, 150 min, originální znění s titulky 

 

K nahlédnutí do zákulisí amerického fotbalu nás v režii Olivera Stonea pozvou Al Pacino, Camreon Diaz a Dennis Quaid.

 
 
 
 
 
 

 

FLOKBONUS: Závěrečný film festivalu bude obklopen děním Sportovního Trojhalí a nepřeberným množstvím sportovních aktivit.

 

83% 

 

Vstupenky budou k dispozici k zakoupení na místě, vždy nejdříve hodinu předem. Cena všech promítání je jednotná, a to 50 Kč.

 

Všechna promítání začínají v daný den vždy ve 21 hod!

 

Vstupenky nejsou na konkrétní místa. Nákup vstupenek předem či jejich rezervace není možná!

Divadlo loutek Ostrava
Trojhalí Karolina
Cooltour
Minikino kavárna
Spojnice

Partnerská místa

Děkujeme našim partnerům, u kterých si můžete vyzvednout program FLOKu.

 

     

 

V.R.LevskýBernie´s IRISH PUBModrá myšZADNÍ VRÁTKAE99MULATA BARU peciválů, Sushi Plus Ostrava, Svět zdraví Ostrava, Hudební bazar, Kavárna Forbína v Loutkovém divadle, ...

 

Doprovodný program

Mimo hlavní program festivalu jsem pro vás připravili celou řadu zajímavých doprovodných akcí a událostí.

Stačí si jen vybrat a užít si letní Ostravu naplno!

 

LÉTO S PIMPRLATY 12.7. - 16.8.2015
Divadlo loutek Ostrava, www.dlo-ostrava.cz

 

 • PROHLÍDKY INTERAKTIVNÍ VÝSTAVY LOUTEK

  PO – ČT v 15 a v 17 hodin, NE ve 14 hodin
  KDE: alternativní scéna Divadla loutek
  VSTUPNÉ: 50 Kč

 

 • POHÁDKA KAŽDOU NEDĚLI V 17 HODIN

  KDE: amfiteátr Divadla loutek
  VSTUPNÉ: 50 Kč

 

 12. 7. 2015 17:00 Otesánek | Scéna Bajka, Těšínské divadlo, Český Těšín
Znám
á pohádka o jedné nenasytné příšerce, která svým rodičům přerostla přes hlavu
 
 19. 7. 2015 17:00 Tři kašpaří dny | Divadlo Bořivoj, Praha
Zábavné lidové divadlo s maňásky jistě rozesměje malé i velké diváky

 
 26. 7. 2015 17:00 Jak si princ hledal nevěstu | Ivan Feller, Ostrava
Loutková pohádka o princi, který prošel celý svět, aby našel své štěstí doma
 
 2. 8. 2015 17:00 Myška Klárka a veverka Terka a Plaváček | Divadlo Ententýky, Ostrava
Myška Klárka a veverka Terka odkrývají v pohádce o Plaváčkovi mnohá poučení

 
 9. 8. 2015 17:00 Pohádka o mašinkách | Divadlo Tramtarie, Olomouc
Pohádky o mašinkách malých i velkých, nezbedných i statečných pro kluky a holky, co se nebojí jezdit tunelem

 
 16. 8. 2015 17:00 Eliščiny pohádky | Divadlo Já to jsem, Hluboká nad Vltavou
Loutková pohádka plná zvuků, vůní a barev nejen o skřítcích, vílách a přírodě

 

 

Kontakt

 

flok@trojhali.cz

 

      


staňte se fanouškem naši Facebook stránky a mějte nejnovější informace z první ruky

 

 

 

 

Texty a fotografie jsou převzaty z webu www.csfd.cz a odpovídají oficiálním materiálům jednotlivých distributorů.